ANNA WĄSOWICZ

Poznajmy się bliżej!

Anna Wąsowicz, siedzi przy biurku, pisząc w notesie i przyjaźnie uśmiecha się do kamery.
Anna Wąsowicz, siedzi przy biurku, pisząc w notesie i przyjaźnie uśmiecha się do kamery.

Poznajmy się bliżej!

Nazywam się Anna Wąsowicz, mam 47 lat. Od urodzenia mieszkam w Skawinie i nie wyobrażam sobie, że mogłabym opuścić to miejsce, szczególnie, że moja rodzina żyje tu od 4 pokoleń. Tutaj stawiałam pierwsze kroki, dorastałam, uczyłam się w szkole podstawowej i liceum, tutaj poznałam mojego męża Łukasza, z którym od 23 lat tworzymy szczęśliwą rodzinę i wychowujemy 2 synów siedemnastoletniego Benedykta i piętnastoletniego Juliana. Rodzina jest dla mnie najważniejsza, to fundament wszystkich moich działań.
Z wykształcenia jestem prawnikiem. Ukończyłam studia z zakresu prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz prawa kanonicznego na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Specjalizuję się w tematyce zamówień publicznych.
Dzięki Państwa zaufaniu objęłam mandat radnej Gminy Skawina. Od lat jestem związana z samorządem. Od 2006 do 2018 roku przez okres trzech kadencji miałam zaszczyt pełnić funkcję radnej Gminy Skawina. Przez 4 lata opiekowałam się radnymi Młodzieżowej Rady Miejskiej. Zawodowo pełnię funkcję Sekretarza Powiatu Krakowskiego. Wcześniej kierowałam  Działem Zamówień Publicznych w arządzie Dróg Miasta Krakowa, Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Starostwie Powiatowym w Krakowie i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Staram się również dzielić moją wiedzą i doświadczeniem zawodowym ze studentami, prowadząc zajęcia na krakowskich uczelniach. Solidne wykształcenie, wieloletnie doświadczenie zawodowe i umiejętność skutecznego kierowania pracą zespołu daje mi podstawy, które wykorzystuję w działalności społecznej. Kocham ludzi, relacje z nimi nadają sens mojemu życiu, a działalność społeczna i charytatywna dodaje mi siły i energii. Działam aktywnie w trzech organizacjach pozarządowych – jestem wiceprezesem Fundacji Środowiskowy Dom Samopomocy w Skawinie, prezesem Stowarzyszenia „Juvenilis z młodzieńczą siłą”, oraz członkiem Rady Fundacji „Dar Serca – Skawina”. Jestem dumna, że swoją pracą mogę wspierać takie inicjatywy jak budowa nowego domu dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy i różnego rodzaju inicjatywy aktywizujące młodzież w ramach projektów Stowarzyszenia „Juvenilis z młodzieńczą siłą”. Jestem przekonana, że to właśnie pracowitość i współdziałanie, wytrwałość i konsekwencja w działaniu zawsze przynoszą pozytywne efekty.
Prywatnie uwielbiam podróże z rodziną, to one ładują akumulatory i są wielką inspiracją. Olbrzymią satysfakcję sprawia mi gotowanie dla moich bliskich. Lubię kiedy w naszej kuchni pachnie świeżo upieczonym ciastem, a wokół stołu gromadzą się ludzie. Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu pozwala oderwać myśli od codziennych spraw, sprzyja temu szczególnie jazda na rowerze i piesze wędrówki.
Znam Anię od wielu lat, ona nigdy się nie zatrzymuje, a uśmiech nie schodzi z jej twarzy. Zastanawiam się często z czego czerpie energię? To silna kobieta, która zawsze dobro bliskich, przyjaciół i znajomych stawia ponad własne. Mogę liczyć na jej pomoc i dobre słowo w każdej sprawie. Podziwiam jej pasję i determinację, jest dla mnie nieustanną inspiracją.

Ela Kałuża - Przyjaciółka
Jestem pełny podziwu dla Ani kiedy codziennie łączy rolę mamy, żony, społecznika, pracownika samorządowego. Wszystko robi z pełnym zaangażowaniem i godzi wszystkie obowiązki. Nie wiem jak się to jej udaje. Ja i nasi synowie zawsze staramy się ją wspierać, ale przyznaję, że czasem nie nadążamy

Łukasz Wąsowicz - Mąż
Trudno o bardziej rzetelną i sumienną osobę niż Ania. Pracowałem z nią kilka lat; była na pierwszej linii i na wyjątkowo odpowiedzialnym odcinku. Świetnie organizowała pracę zespołu i okazała się urodzonym liderem. Z powierzonych zadań wywiązywała się zawsze wzorowo. Dawała przykład odpowiedzialności i efektywności w działaniu. Świetne wyniki budowała na znajomości zamówień publicznych i umiejętnym stosowaniu prawa. Dla mnie praca z Anią to gwarancja bezpieczeństwa i sukcesu.

Marcin Hanczakowski - były Dyrektor Zarządu Dróg Miasta Krakowa
Ania się nie poddaje. Czasem wydaje mi się, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Nigdy nie odmówiła nikomu pomocy. Nawet jeśli rzeczy wydają się niemożliwe to przynajmniej próbuje, doradzi, jest blisko… Jest z nami we wszystkich naszych działaniach i projektach. To dobry duch naszej społeczności. Ma również swój udział w powstawaniu nowego domu dla naszych podopiecznych.

Stanisława Szczepaniak - Prezes Fundacji i Kierownik ŚDS w Skawinie