ANNA WĄSOWICZ

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Skawinie

„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” to cel tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która 28 stycznia zagra ponownie w całym kraju, w tym oczywiście również w Skawinie.
Od 31 lat Orkiestra wspiera polskie szpitale i placówki ochrony zdrowie w zakupie specjalistycznego sprzętu oraz finansowaniu programów medycznych. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany jest diagnozowaniu, leczeniu i rehabilitacji pacjentów z chorobami płuc na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.
W Skawinie Orkiestra zagra w Hali Widowiskowo-Sportowej. Wydarzenie organizuje Centrum Kultury i Sportu w Skawinie wraz ze sztabem UM Krakowa. W programie zaplanowano koncerty, pokazy artystyczne i licytacje. Start imprezy: godzina 15.00.
W tym roku będzie można wylicytować wiele cennych pamiątek, w tym koszulkę reprezentacji Polski szczypiornistów z ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Mężczyzn z autografami zawodników i plakat z Mistrzostw Świata SuperEnduro 2023 z podpisami zwycięzców.
Gorąco zachęcam do licytacji i wypełniania orkiestrowych puszek po brzegi.